Асоціація українських редакторів . Блог . Корисні електронні ресурси . Портал української мови та культури Словник.ua

Портал української мови та культури Словник.ua

Серію публікацій про електронні ресурси, які редакторові варто мати у своїй “редакторській теці” розпочинаємо матеріалом про Портал української мови та культури Словник.ua.

Портал української мови та культури містить тлумачний словник української мови — понад 130 тис. тлумачень із Словника української мови в 11 томах (дозвіл на використання люб’язно надано Інститутом Мовознавства ім. О. О. Потебні) та понад 21 тис. тлумачень, які додала команда та користувачі СЛОВНИК.ua. Словоформи (орфографічний словник української мови) для понад 260 тис. слів.

У рубриці “Словникарня” автори проєкту запрошують всіх долучитися до створення народного словника, до якого будь-хто може внести нове слово, тлумачення, або запропонувати зміни до існуючого.

“Словник UA лише надає зручну платформу для його створення – будь хто може ЗАВАНТАЖИТИ всі користувацькі тлумачення та вільно використовувати їх в особистих і некомерційних цілях. Навіть якщо ви не додаєте нові слова та тлумачення – оцінювання та/або редагування вже доданих слів може суттєво допомогти розвитку та покращенню словника” —  наголошують розробники Порталу української мови та культури.

Корисними для редакторів будуть додаткові сервіси Порталу української мови та культури Словник.ua:

  • сервіс звертання із понад 2 600 імен та по батькові;
  • сервіс транслітерації із офіційною “паспортною” (КМУ 2010) транслітерацією;
  • помічник, який допоможе уникнути суржику та підкаже правильне слово. База “антисуржика” містить понад 700 слів та виразів;
  • зручний чинний правопис української мови з пошуком.