Асоціація українських редакторів . Блог . Редактор книжок . У Всесвітній день бібліотек думаємо про майбутнє…

У Всесвітній день бібліотек думаємо про майбутнє…

Майбутнє покоління читачів! Сучасна молодь НОВА, ОВВАційна й непедбачувана. Її вподобання та зацікавлення повсякчас на вістрі досліджень медіацеху.

За ініціативи Прикарпатського національного університету ім. Василя Стефаника 25 вересня відбулася науково-практична конференція* «Література для юнацтва: читацькі запити/ авторські пріоритети». Понад 90 фахівців, перейнятих читанням дітей, шість годин ділилися віднайденим з аудиторних досліджень, досвідами бібліотекарів, фаховими спостереженнями та ідеями.

Зустріч показала, наскільки багатосекторне коло причетних до дитячого читання. Письменники, науковці, бібліотекарі, викладачі, психологи, промоутери, видавці й редактори. Такий досвід спілкування особливо цінний редакторам. Адже ми не просто дізнаємося про актуальне, ми пізнаємо літературу для юнацтва з різних оглядових майданчиків. Приміром, якщо Ви працюєте над художнім текстом для дітей, у процесі редагування важливо ставити собі запитання не лише в розрізі специфіки сприйняття тексту, а й стосовно того, як методично викладач може працювати з цим текстом, що порадити авторові, яку аналогію провести…

Дякуємо Тетяні Качак за можливість долучитися. Спасибі учасникам за бажання розвивати пріоритетні книговидавничі керунки. Віримо, що на наступних конференціях почуємо більше голосів редакторів.

* Онлайн-формат наукових конференцій дедалі більше позбуває їх офіціозу та дистанції. І це прекрасно! В умовах, коли всім це нове й незвичне, ми зближаємося, допомагаємо й сильніше підтримуємо одне одного.